مسکن 4 سال قفل شد

مسکن ۴ سال قفل شد

 
ایرج رهبر

عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان این‌که رشد منفی مسکن طی سال‌های اخیر به دلیل ناتوانی دولت است، گفت: به واسطه نبود برنامه توسط دولت خطر جهش قیمتی بازار مسکن را در آینده تهدید می‌کند.

ایرج رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که دلیل رشد منفی مسکن طی سال‌های 92، 93، 94 و نیمه نخست امسال چیست، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر بخش مسکن در رکود به سر برده و به دلیل نبود خرید و فروش و عدم انجام معاملات، واحدهای مسکن روی دست تولیدکنندگان مانده است.

وی با بیان این‌که دولت باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کرد که سرمایه‌گذاری به سمت تولید برود، تصریح کرد:‌ این در حالی است که مسکن طی سال‌های اخیر قفل شده و رشد تولیدی نداشته‌ایم.

وی در بیان دلایل رکود مسکن به کاهش قدرت خرید مردم، افزایش قیمت‌ها و نبود طرح و برنامه از سوی دولت اشاره کرد و افزود:‌ مهم‌ترین دلیل رشد منفی مسکن عدم توانمندی دولت است، این‌که دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن نداشته است.

عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان این‌که بر اساس آمار طرح جامع دولت یازدهم باید سالانه یک میلیون واحد مسکونی برای پاسخگویی به تقاضا ساخته شود، گفت: اگر مطابق این برنامه سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته می‌شد هم مردم به یک سر پناه می‌رسیدند و هم این‌که از بروز اتفاقات ناگوار در بازار مسکن جلوگیری به عمل می‌آمد.

ایرج رهبر با هشدار نسبت به این‌که به دلیل نبود برنامه خطر جهش قیمتی در آینده وجود دارد، اظهار کرد: دولت نباید اجازه می‌داد بخش تاثیرگذار مسکن که سهم بالایی در اقتصاد کشور دارد به چنین وضعیتی گرفتار شود.موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ یک شنبه 26 دی 1395 ] [ 10:38 ] [ مصطفی ]
[ ]

آغاز پذیره نویسی صندوق زمین و ساختمان نگین از فردا

 

 

 

آغاز پذیره نویسی صندوق زمین و ساختمان نگین از فردا
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن از آغاز پذیره نویسی صندوق زمین و ساختمان نگین شهر ری از روز یکشنبه ۲۶ دی ماه خبرداد.

به گزارش صبح تهران به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، محسن فاضلیان درباره آخرین وضعیت فعالیت صندوق زمین و ساختمان نگین شهرری، گفت: واحدهای این صندوق از فردا یکشنبه (۲۶ دیماه) از طریق بازار ابزارهای نوین مالی بورس اوراق بهادار تهران پذیره نویسی می شود و تا روز شنبه (دوم بهمن ماه) این پذیره نویسی ادامه دارد.
بر اساس این گزارش،وی متراژ زمین محل پروژه صندوق نگین شهرری را ۵ هزار و ۲۶۹ مترمربع، زیربنای کل را ۳۳ هزار و ۳۷۲ مترمربع و زیربنای مفید این پروژه را ۲۱ هزار و ۱۶۸ مترمربع اعلام کرد و افزود: نرخ بازدهی سالیانه صندوق ۱۷/۹۳ درصد و نرخ بازدهی سالیانه پروژه را نیز ۱۸/۸۶ درصد برآورد شده است.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن ادامه داد: نوع کاربری این پروژه مسکونی و غیرمسکونی و مدت ساخت پروژه نیز ۳ ساله خواهد بود.
فاضلیان ادامه داد: این صندوق که از مصادیق صندوق های سرمایه گذاری موضوع بند ۲۱ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار و بند یک ابزارها و نهادهای مالی جدید محسوب می شود، با جمع آوری وجوه از متقاضیان سرمایه گذاری در صندوق، نسبت به ساخت پروژه اقدام می کند.
وی با یادآوری اینکه صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان نگین شهر ری در تاریخ ۱۲ آبانماه امسال به ثبت رسید گفت: عواید ناشی از فروش واحدهای ساختمانی بین سرمایه گذاران پروژه تقسیم می شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری بانک مسکن ادامه داد: این پروژه شامل ۲۹۵ واحد مسکونی و ۴ واحد درمانی، با هزینه حدود ۳۰۰ میلیارد ریال در شهر ری احداث می شود.
به گفته فاضلیان، شرکت تامین سرمایه بانک مسکن مدیر صندوق، شرکت سرمایه گذارى مسکن تهران مدیر ساخت و شرکت تامین سرمایه بانک مسکن نیز ...موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ شنبه 25 دی 1395 ] [ 18:53 ] [ مصطفی ]
[ ]

مسکن گارن شد+جدول قیمت

تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، از افزایش 6 درصدی قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی در تابستان امسال حکایت دارد.
مسکن1 مسکن گران شد +جدول
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0%

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسكونی كلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران 4 میلیون و 541 هزار و 600 تومان با میانگین مساحت 277 مترمربع بوده است كه نسبت به فصل قبل 0.2 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 3.3 درصد افزایش داشته‌ است.

 

همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان مسكونی كلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 21.1 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 5.3 درصد کاهش داشته است.

 

 

 

 

همچنین بنا به این گزارش، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسكونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران 4 میلیون و 272 هزار و 500 تومان با میانگین مساحت 88 مترمربع و متوسط عمر بنای 9سال بوده است كه نسبت به فصل قبل 0.8 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 6 درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسكونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 24.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 22 درصد افزایش داشته است.

 

 موضوعات مرتبط: خبر مسکن اقتصادی

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ پنج شنبه 23 دی 1395 ] [ 12:22 ] [ مصطفی ]
[ ]

حقوقی که این قشر می گیرند، جوابگوی اجاره یک ماه مسکن هم نیست!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، کارگران که اغلب قشر متوسط و ضعیف جامعه را تشکیل می دهند بیان می کنند هزینه های معیشتی امسال حداقل 20 درصد بیشتر شده و چالش کسری درآمد آنها افزایش یافته است. بسیاری از کارشناسان بازار کار برآورد می کنند که اگر هزینه یک خانواده 4نفره سال گذشته 2.9 میلیون تومان بوده امسال این رقم به 3.5 میلیون رسیده است. تأمین معیشت و هزینه های زندگی از مهمترین مسائل و چالش هایی است که خانوارهای کم درآمد جامعه به صورت مستمر با آن روبرو هستند.
یکی از اصلی ترین گلایه های جامعه کارگری عدم برقراری تعادل بین هزینه ها و درآمد است و به اصطلاح دخل و خرج زندگی آنها هماهنگ نیست.
بانک مرکزی چندی پیش گزارشی از وضعیت درآمد و مصرف خانوار ایرانی در سال 94 منتشر کرد که حاصل آمارگیری از هزینه و درآمد خانوارهای شهری در ایران طی سال 94 و با مراجعه به حدود 12 هزار و 700 خانوار نمونه بوده است.
بر اساس نتایج این بررسی متوسط هزینه ناخالص سالانه یک خانوار حدود 352 میلیون و 651 هزار ریال ( ماهانه حدود29میلیون و 388 هزارریال) بوده است. هزینه مزبور که شامل ارزش اجاری خانه شخصی نیز می باشد، نسبت به سال 93 معادل 7.3 درصد افزایش داشته است.
براساس گزارش بانک مرکزی، هزینه ماهیانه یک خانوار 4 نفره شهری در سال 94 ، 2میلیون و 938هزار تومان بوده، که این رقم نسبت به سال 93 بیش از 7درصد افزایش داشته است.
از کل هزینه های ناخالص خانوار به ترتیب 35 درصد به مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها، 23.6 درصد به خوراکی ها و آشامیدنی ها، 10.2 درصد به حمل و نقل، 8.3 درصد به کالاها و خدمات متفرقه، 5.8 درصد به بهداشت و درمان، 4.5 درصد به ...موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ چهار شنبه 22 دی 1395 ] [ 9:59 ] [ مصطفی ]
[ ]

42 هزار خانوار البرزی از سرشماری بازماندند

 
 

 

42 هزار خانوار البرزی از سرشماری بازماندند
کرج-ایرنا- قائم مقام ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان البرز گفت: 42هزار خانوار دراین استان به دلیل غائب بودن از سرشماری بازماندند .

یعقوب آذری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مرحله بازشماری طرح سرشماری نفوس و مسکن این استن انجام شده و اطلاعات به مرکز آمار ارایه شده است .
وی ادامه داد: این 42 هزار خانوار به دلیل غیبت در هنگام مراجعات مکرر مامور سرشماری از این طرح بازماندند .
آذری گفت: مرکزآمار ایران اطلاعات را نیمه اول بهمن ماه ارایه خواهد داد و اطلاعات تکمیلی طرح سرشماری نفوس و مسکن 95 دو ماه دیگر اعلام می شود .
وی خاطرنشان کرد: بیشتر خانوارهای غائب براساس بررسی ها مربوط به شهرستانهای کرج و فردیس بوده است و پس از مراجعات مکرر ماموران کارتی را برای تماس با ستاد سرشماری نفوس و مسکن ارائه داده بودند .
این مسئول گفت: با گذشت مدت زمان طولانی از تمام طرح سرشماری نفوس و مسکن هنوز این خانوارهای غائب تماسی با ستاد سرشماری نفوس و مسکن استان البرز نداشته اند.
8029/1535خبرنگار: حکیمه کشاورز** انتشاردهنده:داریوش غفاریموضوعات مرتبط: خبر مسکن اقتصادی

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ چهار شنبه 22 دی 1395 ] [ 9:55 ] [ مصطفی ]
[ ]

دردسر های پیش خرید مسکن تمامی ندارد

 

دردسر های پیش خرید مسکن تمامی ندارد

پیش فروش ساختمان را شاید بتوان جزیی جدانشدنی از معاملات مسکن دانست. با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و همچنین مشکلات اقتصادی و رکود حاکم بر بازار مسکن، بسیاری از افراد توان خرید مسکن را نداشته برای همین طی سال های قبل و در دهه 80 بازار پیش فروش مسکن داغ شد؛

 به طوری که پیش فروش واحدهای آپارتمانی جای خود را در میان معاملات دیگر باز کرد. هرچند که در آن سال ها به دلیل عدم قانونی کامل در این زمینه بسیاری از افراد متضرر شده و به دنبال آن هم پول و سرمایه خود را از دست دادند و هم اینکه دست آخر صاحب خانه هم نشدند. اما این روال تا مدت ها ادامه داشت و سودجویی و کلاهبرداری ها در زمینه پیش فروش مسکن تبدیل به معضل و رویه ای برای این گونه معاملات شده بود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از قانون ، در این زمینه با توجه به زیان هایی که بسیاری از افراد جامعه متحمل شده بودند و همچنین پرونده های زیادی که در این زمینه در محاکم مفتوح شده بود، مقنن سال 1389 قانون پیش فروش ساختمان را تدوین و تصویب کرد. هرچند این قانون فقط در حد تصویب و نه اجرا در کتاب قانون باقی ماند و تا امسال هنوز به صورت کامل اجرا نشده است اما بسیاری از افراد و کارشناسان معتقدند که در صورت اجرای درست، این قانون می تواند بسیاری از مشکلات را در این حوزه سامان بخشد. یکی از عواملی که سبب شد طی شش سالی که از تصویب قانون می گذرد خبری از اجرای آن نباشد، عدم صدور شناسنامه فنی ساختمان توسط شهرداری است که در این قانون مورد توجه قانونگذار قرار گرفته است و بدین صورت کارشناسان نوک پیکان عدم اجرای قانون را متوجه مسئولان شهرداری می دانند. هرچند که در آیین نامه اجرایی این قانون وظایف دستگاه ...موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ یک شنبه 19 دی 1395 ] [ 11:20 ] [ مصطفی ]
[ ]

۹۴ خانوار معلول گلستانی خانه دار می شوند

 

۹۴ خانوار معلول گلستانی خانه دار می شوند
گرگان – مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان از تامین زمین و مسکن برای ۹۴ خانوار معلول در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گلستان، محمود تیموری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه تامین مسکن خانوارهای معلولین واجد شرایط و تحت پوشش سازمان بهزیستی در استان، اظهار کرد: زمین و واحدهای مسکونی برای ۹۴ خانوار مذکور در استان تامین شده و به اقدام و شروع عملیات اجرایی برای انجام سایر اقدامات از سوی دستگاه ها و نهادهای متولی نیاز دارد.
وی افزود: زمین و واحد مسکونی تامین شده شامل تامین زمین برای ۳۷ خانوار و تامین واحد مسکونی برای ۵۷ خانوار است.
تیموری به تشریح اقدامات انجام شده برای تامین زمین این اقشار پرداخت و افزود: برای ۲۷ خانوار از ۳۷ خانوار متعهد شده در تفاهم نامه، از اسفند ماه سال گذشته در شهرستان های گرگان، آق قلا، آزادشهر، کردکوی و رامیان، اراضی به مساحت ۳۱۴۵.۲۶ مترمربع، تهیه و طی قراردادی به انجمن خیرین مسکن ساز استان تحویل و واگذار شده است.
وی با اشاره به اینکه راه و شهرسازی گلستان در راستای وظایف قانونی و نوع دوستانه خود، تکالیف محوله در این تفاهم نامه را در شهرستان های یاد شده تا این مرحله به اجرا درآورده، خاطرنشان کرد: در شهرستان علی آبادکتول برای تامین زمین پنج خانوار از مددجویان هم پیگیری های لازم انجام شده و اداره کل راه و شهرسازی برای خرید اراضی مورد نیاز این مسئله در جلسات متعدد کمیته راهبری استان هم اعلام آمادگی کرده اما تاکنون زمینی که دارای سند مالکیت و فاقد مشکل برای مددجویان باشد، یافت نشده و کمیته مذکور نیز موردی معرفی نکرده است.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان با بیان اینکه تهیه زمین برای این عزیزان در شهرستان علی آباد در دست پیگیری است، افزود: در ...موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ شنبه 18 دی 1395 ] [ 16:2 ] [ مصطفی ]
[ ]

فشارهای احمدی نژاد برای تخریب پارک ملی خجیر به بهانه مسکن مهر+سند

کلنگ فاز هشتم مسکن مهر پردیس در دولت قبل در حالی بر زمین پارک ملی خجیر خورد که وزیر راه و شهرسازی وقت، مجوزی از سازمان محیط زیست برای ساخت و ساز در این منطقه اخذ نکرده بود.

بازار نیوز - حال این که رییس پارک های ملی خجیر در نامه ای به مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، ابطال مصوبه شورای عالی محیط زیست در خصوص اراضی مناطق چهارگانه در محدوده دره بهشت را اعلام کرده است.
 
مشکلات و معضلات پروژه پوپولیستی و نمایشی مسکن مهر که کلنگ آن در دولت قبل با این شعار که «مسکن را رایگان در اختیار مردم می گذاریم » بر زمین خورد، تمامی ندارد. همین ادعای ارایه مسکن رایگان دولت قبل،  هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی را بر مردم تحمل کرد و باعث تورم ۴۰ درصدی در سال های ۹۱ و ۹۲ شد.
 
هر روز که می‌گذرد، مشکل جدیدی از مشکلات پروژه گران قیمت مسکن مهر سر از خاک بیرون می آورد و رونمایی می شود.
 
طبق گفته آخوندی، سایت مسکن مهر پردیس را تنها با یک بار پرواز هلی کوپتری انتخاب کرده اند که امروز این انتخاب بی حوصله مدیران دولت قبل مشکلات متعددی را برای سازندگان واحدهای مسکونی این منطقه، ساکنان پردیس و دولت ایجاد کرده است. به طوری که طبق گفته آخوندی؛  میلیاردها تومان در این پروژه‌ها هزینه شده ما هزاران مهندس متخصص در ایران داریم و هر مهندسی با یک ارزیابی اولیه قطعاً متوجه می‌شود شهری که به سختی برای ۱۵۰ هزار نفر آب شرب تأمین می‌کند جوابگوی حضور ۳۰۰ هزار ساکن جدید نیست.
 
حال این که امروز با نامه رئیس پارک‌های ملی خجیر مشکل جدیدی بر مشکلات ناتمام مسکن مهر پردیس اضافه شد.
 
رئیس پارک‌های ملی خجیر در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، ابطال مصوبه شورای عالی محیط زیست در خصوص اراضی مناطق چهارگانه در محدوده دره بهشت را اعلام کرد.
 
داستان از این قرار است که ساخت و ساز فاز هشتم مسکن مهر پردیس در محدوده دره بهشت در منطقه پارک ملی خجیر بدون اخذ مجوزهای لازم از محیط زیست بوده است.    
 
اخیرا رئیس پارک ملی خجیر و سرخه حصار در نامه ای به مدیر عامل شرکت عمران پردیس خواهان توقف هرگونه اقدام اجرایی در فاز ۸ پردیس(دره بهشت) به دلیل ابطال مصوبه الحاقی بخشی از پارک ملی به محدوده قانونی پردیس توسط هیات عمومی دیوان عدالت اداری با شکایت سازمان بازرسی کل کشور شده است.
 
یک منبع آگاه در این باره گفت: با فشار دولت قبل برای شروع مسکن مهر در اطراف تهران این زمین توسط وزیر سابق راه و شهرسازی معرفی می‌شود. ابتدا رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مقاومت می‌کند اما با تهدید به برکناری توسط آقای احمدی نژاد بدون تشکیل شورای عالی حفاظت محیط زیست صورت جلسه‌، دست گردان می شود که حد نصاب لازم را نداشته است.
 
«علی نیکزاد» وزیر راه و شهرسازی در دولت قبل در حالی عملکرد دولت یازدهم برای تمام نشدن پروژه مسکن مهر را زیر سوال می برد که گویا فراموش کرده است که پروژه مسکن مهر زمانی لقب «آبروی دولت دهم » را داشت و وعده نیکزاد به قشر کم درآمد این بود که تا پایان دولت دهم، تمام مسکن مهر به بهره برداری می‌رساند. اما آقای وزیر سابق در طول دوره مدیریت خود توانست از مجموعه دو میلیون و ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر حدود یک میلیون یعنی نصف تعهدات خود را اجرایی کند و باقی مسکن مهر را با هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی و با هزار مشکل برای دولت یازدهم به ارث گذاشت.

ایلناموضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ شنبه 18 دی 1395 ] [ 16:0 ] [ مصطفی ]
[ ]

سایت مسکن مهر از دسترس خارج شد

همزمان با افزایش ۱۰ میلیون تومانی سقف تسهیلات مسکن مهر و مصوبه مجلس برای توقف آن، سایت مسکن مهر نیز از دسترس خارج شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، متقاضیان مسکن مهر برای اطلاع از جدیدترین وضعیت واحدهای خود از جمله اطلاع از میزان واریزی و برداشتی از طریق سایت Maskanmehr.net اقدام می‌کردند.

این در حالی است که سایت مذکور چند روزی است از دسترس خارج شده و متقاضیان نمی‌توانند به آن وارد شوند.

این اتفاق در حالی روی داده که اخیرا سقف تسهیلات مسکن مهر 10 میلیون تومان افزایش یافته و همزمان وزیر راه و شهرسازی با انتقادات شدید از این طرح از هزینه‌های بالای تکمیل واحدهای نیمه‌تمام آن خبر داده است. از سوی دیگر مجلس دهم نیز ادامه طرح مسکن مهر را متوقف کرده است.

سایت مسکن مهر Maskanmehr.net هم‌اکنون پیغام منقضی شد را نشان می‌دهد.


موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ شنبه 18 دی 1395 ] [ 15:59 ] [ مصطفی ]
[ ]

جزییات تخلف دولت قبل در ساخت مسکن مهر پردیس

جزییات تخلف دولت قبل در ساخت مسکن مهر پردیس

 

 

اقتصاد > مسکن - ایلنا نوشت:کلنگ فاز هشتم مسکن مهر پردیس در دولت قبل در حالی بر زمین پارک ملی خجیر خورد که وزیر راه و شهرسازی وقت، مجوزی از سازمان محیط زیست برای ساخت و ساز در این منطقه اخذ نکرده بود.
اقتصاد > مسکن - ایلنا نوشت:کلنگ فاز هشتم مسکن مهر پردیس در دولت قبل در حالی بر زمین پارک ملی خجیر خورد که وزیر راه و شهرسازی وقت، مجوزی از سازمان محیط زیست برای ساخت و ساز در این منطقه اخذ نکرده بود.
 حال این که رییس پارک های ملی خجیر در نامه ای به مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، ابطال مصوبه شورای عالی محیط زیست در خصوص اراضی مناطق چهارگانه در محدوده دره بهشت را اعلام کرده است.
 مشکلات و معضلات پروژه پوپولیستی و نمایشی مسکن مهر که کلنگ آن در دولت قبل با این شعار که «مسکن را رایگان در اختیار مردم می گذاریم » بر زمین خورد، تمامی ندارد. همین ادعای ارایه مسکن رایگان دولت قبل، هزینه 100 هزار میلیارد تومانی را بر مردم تحمل کرد و باعث تورم 40 درصدی در سال های 91 و 92 شد.
هر روز که می گذرد، مشکل جدیدی از مشکلات پروژه گران قیمت مسکن مهر سر از خاک بیرون می آورد و رونمایی می شود.
طبق گفته آخوندی، سایت مسکن مهر پردیس را تنها با یک بار پرواز هلی کوپتری انتخاب کرده اند که امروز این انتخاب بی حوصله مدیران دولت قبل مشکلات متعددی را برای سازندگان واحدهای مسکونی این منطقه، ساکنان پردیس و دولت ایجاد کرده است. به طوری که طبق گفته آخوندی؛ میلیاردها تومان در این پروژه ها هزینه شده ما هزاران مهندس متخصص در ایران داریم و هر مهندسی با یک ارزیابی اولیه قطعاً متوجه می شود شهری که به سختی برای ۱۵۰ هزار نفر آب شرب تأمین می کند جوابگوی حضور ۳۰۰ ...موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ شنبه 18 دی 1395 ] [ 15:56 ] [ مصطفی ]
[ ]

۸۲۰ فقره تسهیلات بازسازی مسکن روستایی در لرستان پرداخت شد

 

دریافت خبر : پنجشنبه 16 دی 1395 ساعت 17:16

 

۸۲۰ فقره تسهیلات بازسازی مسکن روستایی در لرستان پرداخت  شد
رئیس مدیریت امور شعب بانک ملی استان لرستان گفت: ۸۲۰ فقره تسهیلات بازسازی مسکن روستایی طی امسال در لرستان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد ، بیژن مقدم بیرانوند ظهر امروز در کارگروه اشتغال استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: امسال 820 فقره تسهیلات بازسازی مسکن روستایی پرداخت شده که در این راستا برای ضمانت سختگیری نشده است.
وی افزود: در راستای پرداخت تسهیلات ازدواج باید به صورت اعتقادی عمل کرد چراکه در آموزه های دینی به تنها چیزی که وام گفته می شود قرض الحسنه است به طوری که صددرصد در راستای خودش هزینه می شود که در این راستا بانک های استان نیز خوب عمل کرده اند.
رئیس مدیریت امور شعب بانک ملی استان لرستان عنوان کرد: کل اعتبار قرض الحسنه بانک ملت 561 میلیارد است در حالی که منابع مالی این بانک 530 میلیارد بوده بنابراین عملکردش قابل توجیه است.
وی بیان کرد: افزایش وام ازدواج در استان لرستان تقاضا برای ازدواج را تحریک کرده است به طوری که 68 درصد پرسش دهندگان بیان کردند افزایش وام ازدواج سبب افزایش میزان ازدواج شده است.
مقدم بیرانوند با بیان اینکه استان بوشهر با دو هزار میلیارد اعتبار قرض الحسنه رتبه نخست را در راستای پرداخت تسهیلات به خود اختصاص داده تصریح کرد: لرستان با چهار هزار میلیارد رتبه دوم را دارد که به لحاظ اینکه تقاضا برای ازدواج افزایش پیداکرده اعتبار لرستان را نسبت به استان های دیگر افزایش داده اند.موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمانخبر جديد اقتصادي
[ پنج شنبه 16 دی 1395 ] [ 17:26 ] [ مصطفی ]
[ ]

وعده تازه مسئولان/ پرونده مسکن مهر را تا پایان دولت می بندیم

ساعت24-معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن مهر را تا پایان دولت یازدهم به پایان می رسانیم از متقاضیان خواست سقف آورده خود را به حد نصاب برسانند.

به گزارش صدا و سیما، محسن نریمان با حضور در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر افزود:شورای پول و اعتبار در مصوبه ای سقف وام را از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش داد.
وی افزود: این رقم ۱۰ میلیون صرفا کمک به آورده متقاضی و برای طرح های نیمه تمام است.
نریمان با اشاره به اینکه دستگاه های متولی مسکن مهر از جمله وزارتخانه های نیرو و نفت هم در تکمیل زیرساخت ها بسیج شدند، گفت: تعامل مناسبی میان این وزارت خانه ها و وزارت راه و شهرسازی برقرار و اعتباراتی هم اختصاص داده شده تا در طرح های زیربنایی و روبنایی هزینه کنند.
وی افزود: متقاضیان مسکن مهر باید به تعهدات خود عمل کنند زیرا اگر این کار را انجام ندهند دچار مشکل می شویم.
نریمان تاکید کرد: قرار شده با تسهیلات بانکی و آورده مردم و زمین ۹۹ ساله ای که در اختیار می گذاریم مسکن مهر به پایان برسد.
مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: طرح افزایش وام فقط برای شهر پردیس نیست و برای مسکن مهر دیگرنقاط هم که دچار مشکل است اجرا می شود.
نریمان با بیان اینکه مردم باید تا ۸۰ درصد آورده را بپردازند افزود: برخی از متقاضیان مسکن مهر زیر ۵ میلیون تومان و برخی زیر ۱۰ میلیون تومان پرداختند در حالی که پیشرفت فیزیکی مسکن مهر به ۹۳ درصد رسیده است.
وی اضافه کرد: دولت قبل اقدام به ساخت مسکن مهر در جاهای نامناسب و جغرافیای وحشی کرد بنابراین نتوانست در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنند.
نریمان افزود: با پیشرفت حدود ۳۵ درصد، مسکن مهر پردیس را تحویل گرفتیم اما اکنون پیشرفت آن به بیش از ۸۰ درصد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش ۱۰ میلیون تومانی سقف وام مسکن مهر باید از طریق بانک ...موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمان
[ پنج شنبه 16 دی 1395 ] [ 14:16 ] [ مصطفی ]
[ ]

تا پایان دولت پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد

وام‌های اضافه شده به هیچ وجه افزایش قیمت مسکن مهر نیست بلکه تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی جزو آورده متقاضیان محسوب می شود.

بازارنیوز - مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه طی هفته های آینده در پردیس و پرند واحدهایی از مسکن مهر افتتاح خواهیم کرد گفت: تا پایان سال در ۱۵ شهر و تا پایان دولت، پرونده مسکن مهر در ۱۹ شهر جدید بسته خواهد شد.
 
 محسن نریمان اظهار کرد: طی هفته های اخیر دستگاههای اجرایی برای تامین زیربنایی و روبنایی مسکن مهر تعامل مناسبی با شرکت عمران برقرار کرده اند. سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز قول کمک ۱۳۰ میلیارد تومانی برای پردیس داده است. وزارت نیرو هم اوراق خزانه را برای طرحهای زیربنایی و روبنایی منتشر می کند. با این شرایط می توانیم تا پایان دولت، مسکن مهر را به طور کامل تحویل دهیم.
 
وی افزود: شرکت عمران حدود ۱۹ شهر جدید را راهبری و مدیریت می کند که تقریبا در بیش از ۱۵ شهر تا قبل از پایان سال مسکن مهر را تمام می کنیم و مقدار باقی مانده را هم تا پایان دولت تحویل می دهیم. هفته های آینده در پردیس و پرند افتتاح داریم و به تدریج متقاضیان مسکن مهر را به سرپناه می رسانیم.
 
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درخصوص چگونگی افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان گفت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار قرار است وام از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون افزایش یابد. بانک مرکزی این موضوع را باید به بانک عامل که بانک مسکن است ابلاغ کند. معمولا بانک عامل با ما هماهنگی می کند که چه کسانی اولویت استفاده دارند. ما نیز کسانی که آورده بیشتری دارند و در شرف تحویل هستند را در اولویت قرار می دهیم. از این جهت خواهش می کنم متقاضیان از این فرصت مناسب استفاده کنند و آورده خود را به حدنصاب برسانند.
 
نریمان تاکید کرد: این افزایش وام به هیچ وجه افزایش قیمت مسکن مهر نیست بلکه فقط کمک به متقاضی است و تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی جزو آورده متقاضیان محسوب می شود.
 
وی درباره این موضوع که چرا شرکت عمران از متقاضیان خواسته تا خودشان دنبال آب و برق بروند، در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر گفت: بعضی از مشتریان مراجعه می کنند ما واحد را به آنها تحویل می دهیم و دیگر مراجعه نمی کنند. هم اکنون در فاز ۱۱ واحدها تکمیل شده و آب، برق، گاز، مدرسه، مسجد، پارک، کلانتری و سایر خدمات آماده است اما باید  در نظر بگیریم که برج نگهداری می خواهد. مثلا شرکت گاز می گوید باید متقاضیان در واحدها بنشینند تا ما بتوانیم گاز را وصل کنیم؛ زیرا در غیر این صورت از لحاظ ایمنی مشکل دارد.
 
مدیرعامل شهرهای جدید ادامه داد: اگر عده ای تعهد کنند که کارها را ما به عهده می گیریم می توانند مراجعه می کنند و ما این افراد را به هم معرفی می کنیم تا با هم تعامل داشته باشند. ۱۵ نفر می توانند با یکدیگر هماهنگ باشند که این موضوع برای سرویس دهی صحیح به نفع خودشان است. حضور این افراد باعث ایجاد امنیت می شود و تا به حال مشکلی بابت معرفی افراد به یکدیگر ایجاد نشده است.
 
نریمان با بیان اینکه مسکن مهر پردیس را با پیشرفت حدود ۳۵ درصد از دولت قبل تحویل گرفتیم خاطرنشان کرد: امروز یکی از سایتهایی که بیشترین پیشرفت فیزیکی را در کل کشور دارد پردیس است که به بالای ۸۰ درصد رسیده  و بخشهایی آماده تحویل است.
 
وی یادآور شد: دولت قبل با متقاضیان قرارداد بست و وجوه را گرفت و قرار بود خرداد ۹۲ واحدها را تحویل دهد. همانطور که می دانیم دولت یازدهم نیز از شهریور سر کار آمد.
 
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: ما مواجه شدیم با این موضوع که در پردیس در جایی با تپه ماهورهای گسترده و جغرافیای وحشی اقدام به ساخت و ساز کرده بودند. به همین دلیل امکان اینکه به سرعت بتوانند به تعهداتشان عمل کنند وجود نداشته است. حتی در بعضی بلوکها بدون ریختن فوندانسیون به ما تحویل دادند. من هم خیلی به آنها خرده نمی گیرم؛ چون در جایی این کار را کردند که بسیار سخت بود. الان در پردیس برجها آماده است ولی شبکه ارتباطی، تامین آب، گاز و شبکه مخازن باعث کندی کار شده است.
ایسنا


موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمان
[ پنج شنبه 16 دی 1395 ] [ 14:14 ] [ مصطفی ]
[ ]

تصاویر صفحه اول روزنامه های کشور (به روز شده در تاریخ 1395/10/16 روز پنج شنبه )

[ پنج شنبه 16 دی 1395 ] [ 9:46 ] [ مصطفی ]
[ ]

مجلس چگونه بر پروژه مسکن مهر، مهر

 

اقتصاد > مسکن - شرق نوشت:دیروز نماینده‌های پارلمان در روند بررسی لایحه برنامه ششم توسعه و در مصوبه ماده ٧٣ این لایحه، تکالیف دولت را برای ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن تعیین کردند.

 

 اين مصوبه چه مي‌گويد؟ به شكلي خلاصه اين مصوبه سه‌بندي، سه تكليف بر گُرده دولت مي‌گذارد. نخست اينكه هر سال حداقل ٢٧٠ محله بهسازي و نوسازي شود. ديگر آنكه دولت هر سال براي كاهش آسيب‌پذيري سكونتگاه‌هاي روستايي گام‌هاي جدي مالي بردارد. سومين وظيفه دولت هم اين است كه احداث مسكن مهر را متوقف و اعتبار لازم را براي تكميل واحدهاي نيمه‌كاره فراهم كند. در نهايت چهارمين تكليف دولت هم اين است كه «سیستم یکپارچه اطلاعات مکانی» راه بيندازد.

 نكته جالب ماجرا اين است كه حدود ٢٠ روز پيش، حامد مظاهريان، معاون وزير راه و شهرسازي، گفته بود موضوع مسكن مهر را در قالب مسكن اجتماعي پي خواهند گرفت. به گفته او موضوع «مسکن اجتماعي» را نهايي و به هيئت دولت ارسال مي‌كنند. قيمت آن هم هرچه باشد، پرداخت مي‌كنند؛ حتي اگر «همه بودجه‌ها صرف تکميل اين طرح شود».

او گفته بود: ٢٠٠ هزار مسکن اجتماعي ساخته مي‌شود و مجري‌اش هم بنياد مسکن انقلاب اسلامي است. هدف، چهار دهك پايين جامعه است و اولويت با اتمام طرح‌هاي باقي‌مانده از مسكن مهر. به گفته مظاهريان هدف اين است که نخست بخش دولتي تعهد خود را نشان دهد و ملزم خواهد شد در دو سال برنامه خود را براي هر ساختمان به تصويب برساند و در پنج سال آن را اجرائي کند. آن زمان كارشناسان اعلام كردند آوردن مسكن مهر در قالب مسكن اجتماعي بار جديدي بر دوش دولت خواهد بود. حالا كه ماده ٧٣ برنامه ششم توسعه تصويب شده و رنگ و بوي پيگيري «مسكن اجتماعي» دارد و تكليف «مسكن مهر» را دقيق و منسجم روشن كرده است، روشن نيست موضع دولت چه خواهد بود؟ آيا سخنان مظاهريان پي گرفته خواهد شد يا مصوبه مجلس بر همه چيز مي‌چربد؟

نكته ديگر اين قصه، مقايسه‌اي از مصوبه فعلي با طرح مسكن مهر است. واقعيت اين است كه در اين مصوبه چهاربندي، بر نوسازي، بهسازي و احياي مناطق مخروب و محروم و روستايي تأكيد شده است. اين تأكيد به اين معناست كه تمركز دولت در حوزه مسكن بر بخش‌هايي خواهد بود كه از پيش وجود داشته‌اند؛ اين موضوع دو معنا دارد؛ نخست آنكه وضع نابسامان مسكن در مناطقي كه مهجور مانده‌اند، بهبود پيدا مي‌كند و اين خود به‌نفع سلامت اجتماعي و اقتصادي كشور است. پس به‌اين‌ترتيب قرار نيست در بخش‌هايي كه مانند زمين باير است، واحدهاي مسكوني بي‌سروسامان ساخته شود. نكته بعدي درست از دل همين نخستين نكته بيرون مي‌آيد؛ يعني دولت در بخش‌هايي براي مسكن هزينه مي‌كند كه از قبل وجود داشته‌اند. اين مناطق، داراي نيازهاي ابتدايي زندگي، مانند مدرسه، مراكز بهداشت و درمان، مسجد، بانك و... هستند. بنابراين نيازي به هزينه‌هاي اضافه از اين بابت نيست. درواقع اين مناطق حيات اجتماعي دارند و ازهمين‌رو احتمال رشد فساد در آنها بسيار كمتر است. درواقع نوسازي و بهسازي، وضع آنها را بسامان مي‌كند.
‌مصوبه چه مي‌گويد
آنچه مجلس با عنوان ماده ٧٣ برنامه تصويب كرده است، چهار بند دارد و به شرح زير است:
الف) وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور و شهرداری‌ها مکلف‌اند در برنامه نسبت به احیا، بهسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی و بازآفرینی سالانه حداقل ۲۷۰ محله در قالب مطالعات مصوب ستاد بازآفرینی شهری برحسب گونه‌های مختلف (شامل ناکارآمد، تاریخی، سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه‌ای) و ارتقاي دسترسی به خدمات و بهبود زیرساخت‌ها با رویکرد محله‌محور در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه اقدام كند. تسهیلات و اعتبارهاي مورد نیاز سهم دولت هرسال با پیشنهاد وزارت راه‌وشهرسازی و هماهنگی شهرداری‌ها به تصویب ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار می‌رسد كه در قالب بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌شود و در اختیار دستگاه‌های اجرائی مربوط و شهرداری‌ها قرار می‌گیرد. برنامه عملیاتی در دو بخش نوسازی مسکن و تأمین خدمات و زیرساخت‌، در سه ماه نخست برنامه ازسوي وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، وزارت کشور، سازمان، شورای‌عالی استان‌ها و همه دستگاه‌های عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار در سطح مدیریت ملی، استانی و شهری تعهد و التزام به اجرای برنامه‌های بازآفرینی شهری خواهند داشت.
تبصره: در تهیه برنامه عملیاتی محدوده‌های تاریخی شهرها، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دستگاه‌های موصوف اضافه می‌شود.
ب) دولت موظف است براي کاهش آسیب‌پذیری سکونتگاه‌های روستایی (با هدف بهسازی و نوسازی مسکن روستایی) همچنین تأمین مسکن برای اقشار کم‌درآمد شهری (در شهرهای کوچک) منابع مالی و تسهیلات ارزان‌قیمت و زمین مورد نیاز را در قالب بودجه سنواتی در برنامه تأمین و اقدام‌هاي زير را از راه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام دهد.
١. بهسازی و نوسازی سالانه حداقل ٢٠٠ هزار واحد مسکونی روستایی با پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت با کارمزد پنج درصد و تأمین مابه‌التفاوت سود تسهیلات برای دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی (این حکم در دوره اجرای قانون برنامه بر ماده ۱۶ قانون اساسنامه بنیاد مسکن مصوب ١٧/۹/١٣٦٦ حاکم است.)
٢. تأمین منابع مالی و تسهیلات ارزان‌قیمت و زمین مورد نیاز برای کمک به ساخت یا خرید سالانه حداقل ۱۵۰ هزار واحد مسکن اقشار کم‌درآمد در شهرها (با اولویت شهرهای زیر صد هزار نفر جمعیت).
تبصره: شناسایی و اولویت‌بندی گروه‌های هدف و معرفی افراد واجد شرایط توسط بنیاد مسکن و با همکاری کمیته امداد امام خمینی‌(ره)، سازمان بهزیستی و خیرین مسکن‌ساز انجام خواهد شد.
ج) بانک مسکن موظف است نسبت به تأمین باقی‌مانده تعهدات خود و تأمین منابع مورد نیاز مسکن مهر بدون تعهد احداث واحدهای جدید با تشخیص وزارت راه و شهرسازی به‌گونه‌ای اقدام كند.
د) وزارت راه‌وشهرسازی با رعایت وظایف و اختیارات سایر دستگاه‌ها بدون ایجاد تشکیلات جدید با استفاده از امکانات سایر دستگاه‌ها مکلف است در راستای تحقق‌پذیری طرح‌های توسعه و عمران شهری و روستایی، آمایش و کنترل تخلفات، انضباط شهری و حفظ حقوق شهروندان نسبت به استقرار سیستم یکپارچه اطلاعات مکانی و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز آن و ایجاد ساختار مناسب برای اشتراک‌گذاری داده‌های مکانی از سوي همه دستگاه‌های مرتبط اقدام كند. این حکم ناقض و ناسخ هیچ‌یک از قوانین نیست.
تبصره الحاقی: در ماده ۱۸ قانون ساماندهی و حمایت از عرضه مسکن عبارت برنامه پنجم به برنامه ششم تغییر می‌كند و منابع مورد نیاز بندهای این ماده از این محل قابل تأمین است.
ماده ۷۳ لایحه برنامه ششم با ۱۵۴ رأی موافق، سه رأی مخالف و چهار رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر به تصویب رسید.
نمایندگان مجلس همچنین مواد ۷۱ و ۷۲ لایحه برنامه ششم درباره کاهش هزینه‌های حمل مواد معدنی و فولادی و ساماندهی و ارتقای کیفیت جاده‌های ورودی و خروجی شهرها را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

با 12میلیون صاحب آپارتمان سنددارشوید.
در15کیلومتری تهران شهراندیشه
مسکن بزرگ آی تک.کد عضویت640
ادرس سایت:maskan-itak.ir
برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل بفرمایید.

09129372304
09902012606
09902012607
09902012602
02165514673

آیدی تلگرام:@Mostafa5719موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمان
[ چهار شنبه 15 دی 1395 ] [ 16:39 ] [ مصطفی ]
[ ]

مهر باطل شد بر «مسکن مهر»

 

اقتصاد > مسکن - اعتماد نوشت:بالاخره تکلیف ارث به جا مانده از دولت دهم مشخص شد. دیروز نمایندگان مجلس بعد از سه سال و اندی که وزارت راه و شهرسازی را به خاطر طرح مسکن مهر باقی مانده از دولت دهم مواخذه می‌کردند، رای به توقف احداث پروژه‌های جدید این طرح دادند تا باری را از دوش این وزارتخانه بردارند.

 

 طرح مسكن مهر كه از شاهكارهاي دولت دهم است، براي خانه‌دار كردن ايراني‌ها كليد زده شد. طرحي كه به‌طور همزمان در ٢٧٠ منطقه در سراسر كشور كلنگ احداث پروژه‌هاي چندين هزار واحدي مسكن مهر بر زمين زده شد تا داشتن خانه ارزان براي ايراني‌ها محقق شود. اما در همان ابتداي كلنگ‌زني، اين پروژه با اما و اگرهاي زيادي همراه شد.

دولت يازدهم وارث پروژه‌هاي نيمه‌تمام با انبوهي از مطالبات روي زمين مانده شد و از همه مهم‌تر بايد پاسخ كم‌كاري‌هاي دولت دهم را هم مي‌داد، در حالي كه نه در طراحي آن نقشي داشت و نه آن را از اساس قبول داشت. اما طرف حساب مردم، دولت بود. فرقي هم نمي‌كرد، احمدي‌نژاد باشد يا روحاني. از بد ماجرا عباس آخوندي كه منتقدترين نقدها را به اين طرح پيش از وزير شدن، وارد كرده بود، وارث اين طرح شد.

او به «ناچار» بايد واحدهاي باقي مانده را با توجه به زيرساخت‌هاي لازم تحويل متقاضيان مي‌داد.  عمق فاجعه وقتي براي عباس آخوندي، وزير راه و شهرسازي مشخص شد، نتوانست ناراحتي خود را از اين ارثيه كتمان كند و در سخنراني‌هاي خود بارها اين طرح را مزخرف خواند و آن را خبط بزرگ دولت احمدي‌نژاد خطاب كرد.

وي معتقد است كه حقوق شهروندي در اين پروژها رعايت نشده و اگر قرار است مردم در مسكن‌هايي كه بابت آن هزينه‌اي را متقبل شده‌اند و زمان زيادي را منتظر مانده‌اند بپردازند بايد تمام شرايط حقوق شهروندي در آنها رعايت شود.  به اين ترتيب، نمايندگان در نشست علني ديروز مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي لايحه برنامه ششم توسعه با بند «ج» و «د» ماده ٧٣ اين لايحه در رابطه با استقرار سيستم يكپارچه اطلاعات مكاني براي تحقق‌پذيري طرح‌هاي توسعه شهري و روستايي موافقت كردند.

در صدر ماده ٧٣ لايحه برنامه ششم توسعه آمده است: دولت موظف است در چارچوب قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن اقدامات زير را انجام دهد:  بنابراين گزارش در بند «ج» اين لايحه آمده است: بانك مسكن موظف است نسبت به تامين باقيمانده تعهدات خود و تامين منابع مورد نياز مسكن مهر بدون تعهد احداث واحدهاي جديد با تشخيص وزارت راه و شهرسازي اقدام كند. 

همچنين در بند «د» ماده ٧٣ آمده است: وزارت راه و شهرسازي با رعايت وظايف و اختيارات ساير دستگاه‌ها و ايجاد تشكيلات جديد و استفاده از امكانات ساير دستگاه‌ها مكلف است در راستاي تحقق‌پذيري طرح‌هاي توسعه و عمران شهري و روستايي، آمايش و كنترل تخلفات، انضباط شهري و حفظ حقوق شهروندان نسبت به استقرار سيستم يكپارچه اطلاعات مكاني و تامين زيرساخت‌هاي مورد نياز آن و ايجاد ساختار مناسب براي اشتراك‌گذاري داده‌هاي مكاني توسط كليه دستگاه‌هاي مرتبط اقدام كند.

اين حكم ناقض و ناسخ هيچ يك از قوانين نيست. بنابراين گزارش نمايندگان با الحاق يك تبصره به بند «د» ماده ٧٣ موافقت كردند كه در اين تبصره آمده است: در ماده ١٨ قانون ساماندهي و حمايت از عرضه مسكن عبارت «برنامه پنجم» به «برنامه ششم» تغيير مي‌يابد و منابع مورد نياز بندهاي اين ماده از اين محل، قابل تامين است. 

اين گزارش مي‌افزايد: نمايندگان با اصل ماده ٧٣ اين لايحه با ١٥٤ راي موافق، ٢ راي مخالف و ٤ راي ممتنع از مجموع ٢٢٢ نماينده حاضر در جلسه موافقت كردند. 

عباس آخوندي، وزير راه و شهرسازي به تازگي در گفت‌وگو با «اعتماد» در مورد مسكن مهر گفته بود: «بحثي كه من در مورد مسكن مهر مطرح مي‌كردم و هنوز بر آن اعتقاد دارم اين است كه شهرونداني كه پولي را بابت خريد مسكن هزينه كردند حق دارند كه از اين پول بهره بهتري ببرند. نه اينكه عده‌اي به صرف اعتماد به دولت اين منابع را جذب كنند و بعد در مناطقي براي مردم مسكن بسازند كه نه مدرسه دارد، نه مسجد نه آب و نه حتي برق. حتي امنيت و كلانتري ندارد. بعد هم بيايند و بگويند ما خيلي غمخوار مردم هستيم اين چه غمخواري است؟ كدام غمخواري است كه بخواهد مردم را به جايي ببرد و صاحبخانه كند كه هيچ امكاناتي نيست. در حالي كه در مراكز شهرها كه همه امكانات زندگي را دارد، ساختمان‌هاي خالي در حال تخريب و فرسودگي است. از نظر من دولت بايد حق شهروندي را در همه جا رعايت كند و رعايت امانت كند.» 

وي ادامه داد: «چه منبعي براي جبران زيان افرادي كه از اين طريق متضرر شده‌اند، وجود دارد؟ طرفداران دولت پيشين قصه را به گونه‌اي ديگر مطرح كنند و با پنهان‌كاري از كنار اين موضوع رد مي‌شوند. به‌جاي پاسخگويي به‌طور مداوم پرسشگري مي‌كنند تا مورد مواخذه قرار نگيرند. مثلا درهمين هشتگرد بيش از ١٠ هزار واحد نيمه‌تمام بدون متقاضي وجود دارد و هيچ كس نمي‌پرسد پول اين واحدها از كجا آمده و چرا متقاضي ندارد؟

در عين حال من هميشه بين مردم و خريداران مسكن مهر و دولت پيشين كه اين فاجعه را خلق كرده است، تفكيك كرده‌ام. اين حرف‌هاي تلخ و تندي كه من مي‌زنم در حوزه سياستگذاري عمومي و در حيطه دولت، مجلس و قوه‌قضاييه است كه به آن رسيدگي كنند. ولي ما در برابر مردم و خريداران بايد نسبت به تمام قراردادهاي دولت قبل با همه كژي‌هايي كه داشته، متعهد باشيم. بنابراين تعهد به قرارداد را صد درصد قبول دارم و براي‌مان هم فرقي ندارد كه كدام دولت اين قرارداد را منعقد كرده است. از روز اول هم قبول داشتم.»

با 12میلیون صاحب آپارتمان سنددارشوید.
در15کیلومتری تهران شهراندیشه
مسکن بزرگ آی تک.کد عضویت640
ادرس سایت:maskan-itak.ir
برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل بفرمایید.

09129372304
09902012606
09902012607
09902012602
02165514673

آیدی تلگرام:@Mostafa5719موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمان
[ چهار شنبه 15 دی 1395 ] [ 16:38 ] [ مصطفی ]
[ ]

کشور چه تعداد مسکن نیاز دارد؟

 

اقتصاد > مسکن - ایسنا نوشت:کارشناسان معتقدند رکود پنج ساله بخش مسکن با همه‌ی مشکلاتی که برای اشتغال کشور ایجاد کرد، با بحرانی عجیب غریب در بخش عرضه همراه نبود، لذا برآوردها از نیاز سالیانه ۱.۵ میلیون واحد مسکونی می‌تواند مورد تجدیدنظر قرار گیرد.

 

تا پیش از مسکن مهر عنوان می‌شد کشور سالیانه به ۱.۲ تا ۱.۵ میلیون مسکن نیاز دارد؛ برآوردی که حالا با توجه به وجود ۱۱۷ هزار مسکن مهر بدون متقاضی، وجود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار مسکن خالی در استان تهران، وجود ۱.۷ میلیون مسکن خالی در کشور، کاهش روند مهاجرت و جانمایی بخش زیادی از جمعیت به چالش کشیده می‌شود؛ ‌ تا جایی که عباس آخوندی می‌گوید با توجه به اسکان جمعیت، معادلات  مسکن دیگر مثل دهه های قبل نیست. بر این اساس کارشناسان برآوردهایی بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون واحد دارند اما آیا بازار مسکن توان جذب این تعداد تولید را دارد؟

در سال گذشته ۶۸۵ هزار ازدواج در کشور انجام شد که برخی سازندگان معتقدند کشور به همین تعداد مسکن نیاز دارد. در سوی مقابل عده‌ای می‌گویند اگر صرفا بر اساس تعداد ازدواج‌ها اقدام به تولید مسکن کنیم و مسائلی چون شرایط خانوار، فرهنگ، نحوه‌ی استقرار، اشتغال، درآمد و آمار طلاق را در نظر نگیریم با مازاد عرضه مسکن مواجه می‌شویم که منجر به هدررفت منابع می‌شود؛ بخصوص این‌که طی سال‌های اخیر تعداد ازدواج‌ها هر ساله کاهشی ۴۰  تا ۵۰ هزار فقره‌ای را تجربه می‌کند.

از سوی دیگر وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: تحولات شهری ایران نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از جمعیت جابه‌جا شده است. در حال حاضر ۷۲ درصد جمعیت ایران شهری و ۲۸ درصد روستایی است یعنی جابه‌جایی بزرگی در ایران رخ داده که باید در طرح مباحث متناسب با این شرایط اقدام کنیم.

به گفته‌ی عباس آخوندی، تقاضاهای جدید در تهران دیگر کارکرد ندارد. در شیراز، مشهد و تبریز هم با این مسئله مواجهیم. یک اتفاقی رخ داده که ما متوجه نشدیم و به روند بساز و بفروشی ادامه داده‌ایم. در حال حاضر گفته می‌شود بیش از ۲۵۰ هزار مسکن خالی در شهر تهران وجود دارد. در این شرایط بدون داشتن طرح و برنامه ۲۴۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید مانند پرند، پردیس، هشتگرد در اطراف تهران تعریف کردند که ظرفیت برای این مقدار جمعیت وجود ندارد.

یک کارشناس مسکن نیز با بیان این‌که ارزش افزوده بخش مسکن در حال کاهش است، خاطرنشان کرد: رشد بخش مسکن در دهه‌های قبل ناشی از مهاجرت‌های روستایی بود ولی هم‌اکنون روستاها خالی شده‌اند، لذا تولید مسکن در کلان‌شهرها کار بیهوده‌ای است.

محمد عدالت‌خواه به ایسنا گفت: اگر دولت تصمیم بگیرد پول‌های هنگفتی به بخش مسکن تزریق کند در ازای ایجاد اشتغال موقت، در واقع منابع خود را هدر خواهد داد. به هر حال همه‌ی بخش‌های اقتصاد تلاش می‌کنند که بگویند ما در شرایط پساتحریم در اولویت هستیم ولی من به عنوان یک مهندس بخش مسکن می‌گویم این اولویت در بخش مسکن وجود ندارد.

اما با فرض این احتمالات نمی‌توان مساله ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین و ۱۹ میلیون بدمسکن را نادیده گرفت؛ موضوعی که کارشناسان اجتماعی و اقتصادی را نگران کرده است. جمعیت کلان شهر تهران بعنوان پرجمعیت ترین منطقه در ایران، از ۱۰.۳ میلیون در سال ۱۹۹۶ به ۱۴.۵۹ میلیون نفر در سال ۲۰۱۱ رسیده است. دیگر مناطق شهری نیز به نسبت منطقه شان نرخ رشد جمعیت بسیار زیادی را تجربه کرده اند.

یکی از عارضه‌هایی که در نتیجه‌ی این رشد دوپینگ گونه ایجاد شده است، گسترش پدیده حاشیه‌نشینی است. بنا به گفته‌ی معاون وزیر راه و شهرسازی، جریان شهرنشینی شتابان و گسترش‌های افقی و نامتعادل که در دهه‌های قبل اتفاق افتاده است در زمان کنونی مسائل و مشکلات متعددی را برای شهرها به بار آورده است. امروزه شهر با پدیده‌ها و مسائل بزرگی مانند فقر شهری، پایین بودن تاب‌آوری در عرصه‌های گسترده، بحران هویت و محیط زیستی، تخریب زیست‌بوم‌ها و مسائل بسیار گسترده‌ای که حجم قابل توجهی از شهرها را هم به خود اختصاص داده روبه‌رو است.

محمدسعید ایزدی افزود: ما در مواجهه با شهر و مسائل آن نیازمند رویکرد جدیدی  هستیم. این رویکرد جدید در قالب سیاستی (که امروزه درحال دنبال آن هستیم) با عنوان بازآفرینی شهری تلاش میکند در وهله اول به شهر نه به عنوان یک ماشین بلکه به عنوان یک سازمان اجتماعی نگاه کند. به تبع باید موجودیت این سازمان اجتماعی که شهروندان هستند در اولویت قرار بگیرند و در وهله دوم باید بررسی شود که چطور می‌شود به این مسائل از رویکردهای دیگری نگاه شود. اگر به دو سال گذشته برگردیم می‌بینیم که در امر سیاست مسکن به برنامه‌های بازآفرینی به عنوان اولویت نگاه شده و پس از شناسایی فرصت‌ها اجرای آنها در خط اول قرار گرفته است.

بر این اساس می‌توان نتیجه گرفت کیفی‌سازی مسکن دهک‌های پایین، تولید مسکن کوچک متراژ برای اقشار متوسط و مسکن متناسب با توان اقتصادی زوج‌های متقاضی می‌تواند اولویت اصلی عرضه مسکن کشور باشد و دولتی‌سازی در مقیاس انبوه کنار گذاشته شود. با این‌که طی ۳.۵ سال گذشته بسیاری منتظر  پرده‌برداری طرح مسکن اجتماعی به عنوان طرحی مناسب اقشار فرودست بودند، دولت مقداری تعلل کرد تا این‌که طی روزهای اخیر از طرح مسکن اجتماعی رونمایی کرد؛ طرحی که مدیریت آن به عهده‌ی بنیاد مسکن قرار دارد و در مقیاس کوچک قرار است از طریق ساخت، خرید و اجاره، تامین سالیانه ۱۵۰ هزار مسکن خانوارهای کم بضاعت را بر عهده بگیرد.

برای اقشار متوسط و زوج‌های جوان نیز دولت باید طرح‌هایی جداگانه در نظر بگیرد. یکی از اقدامات دولت در این زمینه ارایه وام با بهره ۸ درصد به انبوه‌سازان است که چندان مورد استقبال آنان قرار نگرفته و برنامه دیگر پرداخت وام تا سقف ۱۶۰ میلیون تومانی با بهره ۹ درصد به زوج‌های خانه اولی است. هر دو این برنامه‌ها در شرایط فعلی درگیر رکود مسکن هستند؛ هرچند استقبال از وام ۱۶۰ میلیونی در سال جاری روند صعودی داشته است.

با 12میلیون صاحب آپارتمان سنددارشوید.
در15کیلومتری تهران شهراندیشه
مسکن بزرگ آی تک.کد عضویت640
ادرس سایت:maskan-itak.ir
برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل بفرمایید.

09129372304
09902012606
09902012607
09902012602
02165514673

آیدی تلگرام:@Mostafa5719موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمان
[ چهار شنبه 15 دی 1395 ] [ 16:37 ] [ مصطفی ]
[ ]

بحران آنفولانزای پرندگان در 10 استان

معاون سازمان مدیریت بحران کشور از مواجهه ۱۰- ۱۲ استان با پدیده آنفولانزای پرندگان ‌خبر داد و گفت: برای مقابله با این بحران، ساز و کار مناسب تعریف شده و خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از سرایت به انسان گزارش نشده است.

به گزارش افکارنیوز،  مرتضی اکبرپور؛ معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین وضعیت شیوع آنفولانزای پرندگان خاطرنشان کرد: آمار تلفات پرندگان بیش از هزار قطعه است. در تالاب‌ها تعداد زیادی پرندگان مبتلا در حال منهدم شدن هستند و نباید به این آمار‌ استناد کرد. خوشبختانه هیچ نوع گزارشی از سرایت آنفولانزای پرندگان به انسان نداشتیم.

واکنش سریع برای مهار آنفولانزا در مرغداری ها

وی افزود: مرغداری‌هایی که این بیماری در آنها مشاهده شده است، با همکاری محیط زیست، سازمان دامپزشکی، استانداری تهران و نیروی انتظامی منطقه واکنش سریع انجام می‌شود و برای انهدام، اقدامات سریع صورت می‌گیرد. این رخداد از سوی پرندگان مهاجر ناشی شده که آلوده بوده‌اند و میکروبشان بسیار سریع شیوع پیدا کرده‌است.

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر استان‌های مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، قزوین، قم و مرکزی از جمله استان‌های درگیر آنفولانزای پرندگان هستند، گفت: در مجموع ۱۰- ۱۲ استان‌های ما با این رخداد مواجه هستند که برای مقابله با این بحران، ساز و کار مناسب تعریف شده است.

وی افزود: سازمان مدیریت بحران از محل ماده ۱۰ قانون حدود ۱۰ میلیارد تومان به سازمان دامپزشکی برای پشتیبانی از این اقدام جدی و مهم، پیشنهاد داده که امیدواریم سازمان دامپزشکی هم با بودجه‌ای که خودش در اختیار دارد، بتوانیم این رخداد را حل کنیم.

تشکیل ستاد بحران

اکبرپور اضافه کرد: در استانداری استان‌های درگیر، ستاد بحران تشکیل شده که ۲۴ ساعته مشغول به فعالیت هستند؛ دامپزشکی به عنوان مسوول این کار را دنبال می‌کند و از سوی دیگر محیط‌زیست، نیروهای نظامی و انتظامی کار را پیگیری می‌کنند. تمامی این اقدامات زیر نظر شخص استاندار دنبال می‌شود.

به گزارش ایلنا، وی با اشاره به جلسه اخیر رئیس مدیریت بحران کشور و مسوولان ذی‌ربط با معاون اول رییس‌جمهور و صحبت درباره میزان خسارات وارده گفت: با توجه به اینکه مرغداری‌ها تحت پوشش بیمه هستند، خسارات از سوی بیمه پرداخت می‌شود که البته هنوز هم میزان خسارت مشخص نیست.

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در پایان اعلام کرد که استان‌های آذربایجان شرقی، تهران، مرکزی و قم تاکنون بیشترین تلفات ناشی از آنفولانزای پرندگان را داشته‌اند.

با 12میلیون صاحب آپارتمان سنددارشوید.
در15کیلومتری تهران شهراندیشه
مسکن بزرگ آی تک.کد عضویت640
ادرس سایت:maskan-itak.ir
برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل بفرمایید.

09129372304
09902012606
09902012607
09902012602
02165514673

آیدی تلگرام:@Mostafa5719موضوعات مرتبط: خبر مسکن اقتصادی

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمان
[ چهار شنبه 15 دی 1395 ] [ 8:57 ] [ مصطفی ]
[ ]

روستائیان بالای 65 سال سن مستمری بازنشستگی دریافت می کنند

قزوین - ایرنا - مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور از دریافت مستمری بازنشستگی روستائیان بالای 65 سال سن با 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه به این صندوق، خبر داد

 

به گزارش ایرنا، محمدرضا رستمی بعدازظهر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین افزود: این افراد معادل دوسوم درآمدشان، حقوق و مستمری دریافت می کنند.
وی، اساس جمهوری اسلامی را حمایت از کشاورزان و کارگران دانست و ادامه داد: نگاه اسلام به کارگران، نگاهی معنوی و الهی است و در دین مبین اسلام کسی که عمر خود را در خدمت تولید قرار می دهد باید در دوران کهولت از نظر مالی تامین باشد و هیچ‌گاه دستش پیش کسی دراز نشود.
وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای چهار صندوق تامین اجتماعی، بازنشستگی کشوری، بازنشستگی کارکنان فولاد و صندوق بیمه اجتماعی است، اضافه کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر صندوق جداگانه ای بوده که در سال 83 تاسیس و هدف آن بیمه کردن سه قشر کشاورز، روستایی و عشایر بوده است.
رستمی در ادامه با اشاره به اینکه قانون تامین اجتماعی تنها کسانی را که در یک کارگاه مشغول به کار باشند، شاغل می داند و پیش از این نیز زنان خانه دار و سرپرست خانوار تحت پوشش صندوق های بیمه اجتماعی نبودند، یادآور شد: از سال 84 با راه اندازی این صندوق، افراد یاد شده نیز می توانند عضو تامین اجتماعی شوند.
وی، خدمات ارائه شده به بیمه‌شدگان از سوی این صندوق را یادآور و افزود: خدمات بلند مدت مستمری بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی از طریق این صندوق به بیمه شدگان ارائه می‌شود و اگر بیمه شده به سن 65 سالگی رسیده و 15 سال نیز حق بیمه پرداخت کرده باشد، از صندوق مستمری بازنشستگی دریافت می‌کند.
این مسئول با اشاره به مزایای عضویت در این صندوق، گفت: مستمری پیری، بازماندگان و از کارافتادگی کلی از جمله مزایای این صندوق محسوب می‌شود.
وی در خصوص مستمری بازماندگان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، افزود: افراد واجد شرایط تحت تکفل بیمه ‌شده که بر اثر حوادث ناشی از کار فوت کنند با هر میزان سابقه پرداخت حق بیمه، مشمول برخورداری از مستمری بازماندگان هستند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور ادامه داد:‌ متقاضی که پس از بیمه شدن بر اثر حادثه غیر ناشی از کار یا بیماری به تشخیص کمیسیون ‌پزشکی صندوق، از کار افتاده کلی شناخته شود با داشتن حداقل یک سال سابقه بیمه، به شرط آنکه در سال آخر منتهی به شروع بیماری، وقوع حادثه و یا تاریخ از کار افتادگی، حق بیمه 90 روز را پرداخت کرده باشد از مزایای مستمری می تواند استفاده کند.
رستمی با بیان اینکه در حال حاضر این صندوق دارای 33 هزار مستمری بگیر است، یادآور شد: در صورت اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد، 37 هزار خانوار دیگر به جمع مستمری بگیران ما اضافه می شوند.
وی با بیان اینکه استان قزوین دارای 90 هزار خانوار روستایی است، گفت: از این تعداد، 27 هزار نفر عضو این صندوق هستند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اضافه کرد: هم اکنون حق بیمه برای روستائیان 15 درصد است که 5 درصد آن را بیمه شده و 10 درصد را دولت پرداخت می‌کند که در صورت اصلاح آئین‌نامه، پیش‌بینی ما افزایش 21 درصدی حق بیمه است که 7 درصد را بیمه شده و 14 درصد را دولت بپردازد.

با 12میلیون صاحب آپارتمان سنددارشوید.
در15کیلومتری تهران شهراندیشه
مسکن بزرگ آی تک.کد عضویت640
ادرس سایت:maskan-itak.ir
برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل بفرمایید.

09129372304
09902012606
09902012607
09902012602
02165514673

آیدی تلگرام:@Mostafa5719موضوعات مرتبط: خبر مسکن

برچسب‌ها: اخبار مسکنخبر مسکناخبار اقتصادياخبار املاکاخبار جديد مسکن تهران اخبار مسکن تهرانقيمت ارزقيمت طلاقيمت سکهاملاک انديشهآپارتمان
[ چهار شنبه 15 دی 1395 ] [ 8:54 ] [ مصطفی ]
[ ]

خبر فوری

♦️سه شناور متعلق به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بدلیل تجاوز ۱۲ کیلومتری به حریم دریایی ایران با مجموع ۲۱ خدمه بازداشت شدند
منبع: خبرگزاری صدا و سیمابا 12میلیون صاحب آپارتمان سنددارشوید.
در15کیلومتری تهران شهراندیشه
مسکن بزرگ آی تک.کد عضویت640
ادرس سایت:maskan-itak.ir
برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل بفرمایید.

09129372304
09902012606
09902012607
09902012602
02165514673

آیدی تلگرام:@Mostafa5719موضوعات مرتبط: خبر مسکن اقتصادی

برچسب‌ها: املاک اندیشهخبر مسکنخبر اقتصادیقیمت ارزقیمت دلار امروزاپارتماناندیششه مسکنمسکن آی تکاخبار مسکناخبار اقتصادی
[ دو شنبه 13 دی 1395 ] [ 13:30 ] [ مصطفی ]
[ ]
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 26 صفحه بعد